LaMelo Ball’s next step, Gordon Hayward’s health among five keys to Hornets’ playoff hopes in 2021-22 season

0 0

Charlotte Hornets, 2020-21 NBA sezonunu Doğu Konferansı’nın 9-10 ön maçında Indiana Pacers’a 144-117 yenerek ağızlarında acı bir tatla bitirdi. Pazartesi günü Medya Günü’nde, Charlotte oyuncularının çoğu, yeni sezona net bir playoff beklentisiyle girerken, sezon dışı antrenmanlarını motive eden bu yenilgiden bahsetti.

Terry Rozier, “Artık bir adım ötede olmak yok” diyen Terry Rozier, gerçekten yetenekli ama aynı zamanda çok daha derin bir Doğu Konferansı’na karşı olan bir Charlotte takımı için sezon sonrası bir yer dışında herhangi bir şeyin “mutlak bir başarısızlık” olacağını da sözlerine ekledi. son yıllarda gördük.

Lütfen abone olmak istediğinizi onaylamak için onay kutusunu işaretleyin.

Üye olduğunuz için teşekkürler! Gelen kutunuza göz kulak olun.

Üzgünüm! Aboneliğiniz işlenirken bir hata oluştu.

İşte Charlotte’ın kadrosuna ve 2021-22 sezonunun beş anahtarına bir bakış.

Charlotte Hornets kadrosu

Muhafızlar: LaMelo Ball, James Bouknight, DJ Carton, Scottie Lewis, Kelly Oubre Jr., Terry Rozier, Ish Smith,

Forvet: Miles Bridges, Gordon Hayward, Wes Iwundu, Arnoldas Kulboka, Cody Martin, Jalen McDaniels, Xavier Sneed, JT Thor, PJ Washington

Merkezler: Vernon Carey Jr., Kai Jones, Mason Plumlee, Nick Richards

1. Lamelo Ball’un bir sonraki adımı

Top, genel olarak çok iyiydi ve 2020-21 Yılın Çaylağı’nı kazanma yolunda altı haftalık bir süreçte elektrikliydi. Başlangıç ​​kadrosuna dahil edildiği Şubat ayının başından, kırık bir bilek ile çıktığı Mart ayının sonlarına kadar Ball, maç başına ortalama 20 sayının biraz altında bir performans sergiledi ve %46 şut isabeti ile 6.2 asist, 5.8 ribaund ve 1.7 top çalma ortalamaları tutturdu. 3’ten yüzde 42,6 dahil.

Bu, aşırı bir esneme gibi hissettirmedi. Ball’un oyununun ve sezonunun ilerleyişini izlerken bu neredeyse kaçınılmazdı. NBA ayaklarını yeni ıslatırken bile, oyunun ona ne kadar kolay geldiği açıktı. 3 sayılık atış, başlangıçta beklenenden daha iyiydi ve köşeyi döndüğünde yasal bir güç haline geldiğinde, Ball’un ikili tehdit oyun kurucu olarak varlığı, Hornets’in dürüst bir zirve aralığında kendilerini bulmasıyla bir sonraki seviyeye geçti. -dört tohum kampanyaya oldukça derin.

Charlotte geçen sezon gösterdiğinin en iyisini alacak ve bunu tutarlı seviyeye getirecekse, Ball’un All-Star seviyesinde bir oyuncu olarak kendisini sağlamlaştırma yönünde bir adım daha atması gerekiyor.

Bu ne anlama geliyor? Şutları yüksek tutun, top kayıplarını azaltın ve serbest atış çizgisine daha çok ulaşın. Top, yaz boyunca gözle görülür miktarda kas yaptı ve bu, çemberde daha tutarlı bir şekilde bitirmesine yardımcı olmalı (Cleaning the Glass’a göre geçen sezon yüzde 54’lük çember klipsi, onu pozisyonundaki oyuncular arasında 27. yüzdelik dilimde kaydetti) .

LaMelo, kardeşi Lonzo Ball gibi, gerçekten arada bir oyun kullanabilirdi; şamandıralar, koşucular, şeritte barfiksler vb. Çeşitli çekimlerin flaşlarını gösterir. İnsanlar LaMelo’yu 6 fitlik bir Trae Young olarak tanımlamayı severler, ancak şu anda bu çok uzak; Ball seçkin bir şamandıra oyunu bulana ve Young’ın yaptığı gibi çizgiye gidene kadar, karşılaştırma yok.

Savunmada, Ball ayrıca taslak şüphecilerinin uyardığından daha iyiydi. Pek çok eşyayı etkiledi ama çok disiplinli bir şekilde değil. Genel olarak, hala iyi bir savunmacı değil. Adamını, başıboş dolaşmayı garanti etmeye yetecek kadar inmediği büyük oyunların peşinde bırakıyor. Ama içgüdüler ve boyut orada.

Sonuçta, Gordon Hayward hala Charlotte’un en iyi oyuncusu olsa da, bu LaMelo’nun takımı. Belli ki genç ve ham biri ve hepimiz ikinci yaşındaki 20 yaşındaki bir çocuktan beklentilerimiz konusunda dikkatli olmalıyız. Ancak Ball için ve belki de Hornets’in uzantısı olarak malların orada olduğunu inkar etmek mümkün değil.

2. Gordon Hayward’ın sağlığı

Makul akıllar, sağlıklı bir Hayward’ın Charlotte’un en iyi oyuncusu olup olmadığını tartışabilir, ancak bu cümlede gerçekten önemli olan tek kelime şudur: sağlıklı. Geçen sezon 28 maç kaçıran Hayward, Hornets’ın sezon sonrası için gerçek bir şansı olması için sürekli olarak sahada kalmalı ve All-Star seviyesinde veya yakınında çalışmalı.

Hayward bu sezona sağlıklı girdiği için bu cephede iyimserlik var. Hayward, sadece oyunu üzerinde çalışıp vücudunu ve zihnini herhangi bir rehabilitasyondan uzak tutabildiği, sakatlıksız bir sezon sonu geçirdiği son zaman 2016’ydı ve ertesi yıl All-Star takımına yükseldi.

Hayward geçen sezon zaman zaman muhteşemdi. CTG başına yüzde 41’den daha iyi 3 sayılık atışlarda maç başına ortalama 20 sayının biraz altında kaldı. Bu sınırda elit dönüşüm oranına rağmen, Hayward geçen sezon maç başına beşten daha az üçlük attı (toplam denemelerinin sadece yüzde 29’u, onu kanatlar arasında yüzde 16’lık dilime yerleştirdi); Hayward’ın bu sezon 3 sayılık denemelerinde önemli bir artış görebileceğimizi düşünüyorum, çünkü sağlıklı kalmak için belki de çevre tabanlı bir oyuna daha fazla bağlı kalıyor.

3. Terry Rozier’in devam eden verimliliği

Rozier, 2019 yazında Boston ile bir imza ve takas yoluyla Charlotte’a geldiğinde, yaygın olarak Hornets’in Kemba Walker’ı kaybetmesi için fazlasıyla ödenen bir teselli ödülü olarak kabul edildi. Bu sözleşmeyi hemen aştı. Rozier, geçen sezon baştan sona Charlotte’un en istikrarlı oyuncusuydu ve şimdi bunu göstermek için dört yıllık, 97 milyon dolarlık bir sözleşme uzatması var.

İnsanlar bir kez daha Rozier’in aldığı paraya değip değmediğini merak ediyor. Anlaşmanın bağlamı var. 2022 serbest oyuncu sınıfı nispeten zayıf ve Hornets zaten büyük bir balığı cezbedecek bir takım değil; burada ya da orada hafif bir fazla ödeme anlamına gelse bile, içeriden gelişmek zorundalar.

Rozier, geçen sezon sayı, asist, top çalma ve etkili şut yüzdesinde kariyerinin en yüksek ortalamalarını elde etti. Ancak Ball gibi, Rozier de çembere çok fazla hasar vermiyor ve neredeyse hiç çizgiye ulaşmıyor (bu, geçen sezon maç başına serbest atış denemelerinde lig genelinde 24. sırada yer alan Hornets için gerçek bir sorun ve hala gönderide faul çekebilecek veya sürekli olarak yokuş aşağı kaldıraç oluşturabilecek bir adamdan yoksun).

Yine de Rozier, maç başına 8.3 üçlük atışının yüzde 39’una bağlanan 20 sayılık bir oyuncu. Rozier’in geçen sezon büyük bir sıçrama yaptığını görmek benim için zor ama etkili bir skorer olarak bu seviyeyi koruyabilir mi? Bu soru, Hornets sezonunun nasıl sarsılacağı konusunda uzun bir yol kat edecek.

4. Dikkat Merkez(ler)i

Cody Zeller (log underrated) çıktı ve Mason Plumlee içeride. Plumlee muhtemelen Charlotte’un pivotu olarak başlayacak, ancak Miles Bridges ve PJ Washington’un küçük bir top biriminde birlikte oynaması çok daha ilgi çekici bir kadro, özellikle kapanış beşi olarak. Washington geçen sezon 61 maça power forvet olarak başladı ama benim tahminim, sezonun son ayında büyük ölçüde başladığı 19 maçta 20 sayılık bir skorla çıkış yapan Bridges, başlangıç ​​dizilişinde Washington’un yerini alıyor.

Ama yine de, Charlotte’un nasıl bitirdiği ile ilgili. Hızlarını yüksek tutmak ve savunmada olabildiğince çok yönlü olmak için Washington ve Bridges’in zamanı ön saha olarak görmesi gerekiyor. Geçen sezon, Bridges o kadar iyi bir başlangıç ​​yaptı ki, Washington kısa bir ayak bileği sakatlığından geri döndüğünde merkeze taşındı ve bu ikisinin küçük top ön sahasında birlikte oynamalarının getirileri, örneklemde nispeten küçük olsa da olumluydu.

Hornets, geçen sezon 118,2 hücum reytingiyle birlikte Washington ve Bridges sahadayken 100 pozisyon başına artı 5,9 sayıydı. Ball, Rozier, Hayward, Bridges ve Washington’dan oluşan ve muhtemelen kapanış birimi olacak beş kişilik kadro ile Charlotte, CTG başına 100 pozisyon başına artı 4.7 sayıydı.

Yine, Plumlee muhtemelen Charlotte o kadar uzun süre küçük oynamak istemediğinden başlıyor ve yedek merkez durumu zayıf, yani Washington ve Bridges dakikalarının kontrol altında tutulması gerekiyor. Ancak, ister uzun maçlar için, ister kapanış ön sahası olarak bu ikisinin birlikte nasıl hareket ettiği, Charlotte’un denkleminin büyük bir parçası olacak.

5. Savunma geliştirme

Charlotte geçen sezon son 10’da savunma yapan bir takımdı, büyük ölçüde maç başına 14,5 üçlüklük galibiyeti nedeniyle ligdeki en kötü ikinci puandı; Hornets, CTG başına ligdeki en yüksek puan olan, maç başına 40 3 sayılık denemenin hemen altında rakiplerin yukarı çıkmasına izin verdi. İyi bir çevre savunma takımı değiller. Top karıştırır ve kumar oynar, ancak herhangi bir tutarlılıkta penetrasyon veya rotasyon içermez ve çoğu saldırının başındadır.

Charlotte, iyi bir savunmacı olarak ün yapmış ama aslında o kadar da iyi olmayan Kelly Oubre Jr.’ı getirdi. Atletik oyunlar yapıyor ama aynı zamanda disiplinsiz bir kumarbaz. Charlotte defansif anlamda gelişecekse, bunun nedeni Ball’un adım atması, Oubre’nin yarı disiplinli kalması, Hayward’ın sağlıklı kalması ve delikleri kapatması, Rozier’in topun baş belası olması ve daha önce bahsedilen Washington/Bridges küçük top kombinasyonunun neden olabilir. hücumlarda tahribat.

Şahsen, üst düzey bir defans oyuncusu bile olmayan ve toplam parçalarından daha büyük bir birim olarak başarılı olmak için yeterli kolektif deneyime ve/veya disipline sahip olmayan Hornets için bir ton defansif yönü görmüyorum. . Ancak Charlotte biraz ilerleme kaydedebilirse, belki de ligin ilk yarısına girebilirse, temposu, pasları ve şutları bir playoff takımı olmak için yeterli olabilir.

#LaMelo #Balls #step #Gordon #Haywards #health #among #keys #Hornets #playoff #hopes #season

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: