Unvaccinated NBA players won’t be paid for every game missed due to local COVID-19 mandates

0 1

2021-22 NBA sezonuna yönelik en büyük sorulardan biri, ligin oyuncuların COVID-19’a karşı aşılanmasını gerektirip gerektirmeyeceğiydi ve cevabımızı aldık. Lig sözcüsü Mike Bass, ESPN’den Adrian Wojnarowski’ye verdiği demeçte, ligin oyuncular için aşı gerektirmeyeceğini söyledi. Ulusal Basketbol Oyuncuları Birliği, oyuncular için zorunlu atışlara karşı duruşundan vazgeçmeyi reddetti.

Bass, “NBA oyuncuları için aşı zorunluluğu, Oyuncular Birliği ile bir anlaşmaya ihtiyaç duyacaktır.” Dedi. NBA bu önerileri yaptı ancak oyuncular birliği herhangi bir aşı gereksinimini reddetti” dedi.

Oyuncuların aşı olması gerekmeyecek olsa da, büyük bir çoğunluğu zaten olmuştur. The Athletic’den Shams Charania’ya göre lig oyuncularının yaklaşık yüzde 90’ı aşılı. Aşılanmamış oyuncular, aşılı akranlarına kıyasla çok daha sıkı bir dizi sağlık ve güvenlik protokolüne tabi olacak ve günlük testler de dahil olmak üzere, tam aşılı oyunculardan istenmeyecek.

Bu ayın başlarında lig, takımlara New York ve San Francisco’da aşı gereklilikleriyle ilgili yeni yerel COVID-19 gerekliliklerinin, bu şehirlerdeki takımların üyeleri (Golden State Warriors, Brooklyn Nets ve New York Knicks) için uygulanacağını söyledi. ESPN uyarınca onaylanmış bir tıbbi veya dini muafiyet olmadıkça oyuncular.

Bu şehirlerde aşılanmamış oyuncuların aşı yönergeleri uyarınca evlerinde oynamalarına izin verilmeyecek ve ayrıca oturdukları her maç için ödeme yapma riskini alacaklar.

Bass, “Yerel aşılama talimatlarına uymamayı seçen hiçbir oyuncuya kaçırdığı maçlar için ödeme yapılmayacaktır” dedi.

Aşı olmadığı bildirilen Brooklyn Nets’ten Kyrie Irving için bu, uzun süredir NBA muhabiri Marc Stein başına maç başına 300 bin dolara mal olacak. Aynı şey aşılanmamış Golden State Warriors forveti Andrew Wiggins için de geçerli.

Oyuncuların aksine, NBA hakemlerinin önümüzdeki sezon için aşılarının tam olması gerekiyor. Hakemlerle ilgili olarak lig şu açıklamayı yaptı:

NBA bugün, Ulusal Basketbol Hakemleri Birliği ile 2021-22 sezonunda NBA maçlarında görev yapan tüm hakemlerin aşılanmasını gerektiren bir anlaşmaya vardığını duyurdu.

Anlaşma, dini veya tıbbi bir muafiyetleri olmadıkça tüm hakemlerin tam olarak aşılanması gerektiğini belirtir. Hakemler ayrıca önerilen herhangi bir takviye almayı kabul ettiler. Aşılanmayan ve muaf olmayan hiçbir hakem maçlara alınmayacaktır.

The Athletic’den Shams Charania’ya göre lig, hakemlere ek olarak, oyuncular ve hakemlerle düzenli olarak etkileşime giren tüm takım ve arena personelinin aşı olmasını şart koşuyor. Buna koçlar, ön büro üyeleri, tıbbi ve ekipman personeli, oyuncu geliştirme, takım ve arena güvenliği, sosyal medya ekip üyeleri, PR çalışanları ve hakem masasında çalışanlar dahildir.

Ayrıca, yayıncılar ve fotoğrafçılar gibi mahkemenin yakınında çalışacak tüm personeli de içerir. Ev içi ekip ve arena operasyonlarının da aşılanması gerekecektir. ESPN’den Brian Windhorst ve Tim Bontemps’e göre ekip personelinin tam olarak aşılanması için son tarih 1 Ekim.

Oyuncuların çoğunluğu ve neredeyse tüm takım ve arena personeli aşılanmışken, lig açıkça bir sezon önce olduğu kadar çok maçı ertelemek zorunda kalmayacağını umuyor.

#Unvaccinated #NBA #players #wont #paid #game #missed #due #local #COVID19 #mandates

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: