HomeNCAAB76ers' Ben Simmons no longer wants to play alongside Joel Embiid due...

76ers’ Ben Simmons no longer wants to play alongside Joel Embiid due to big man’s playing style, per report

-

Pazartesi günü Philadelphia 76ers’ Medya Günü bir konuya odaklandı: Ben Simmons. All-Star guardı, Medya Günü’ne veya eğitim kampına gelmeyeceğini ve kendisi için bir takas yapılana kadar takımdan uzak durmayı tercih ettiğini bildirdi. Simmons, yaz boyunca Sixers organizasyonunda ortaya çıkan takas dedikoduları ve gerginlikler hakkında bir sürü soruyu yanıtlamak için orada olmasa da, herkese onun hakkında sorular soruldu.

Takım başkanı Daryl Morey, takımın Simmons’la işlerin düzeleceğine dair “çok umutlu” olduğunu söyledi. Baş antrenör Doc Rivers, Atlanta Hawks’a 7. maçın yenilgisinin ardından yaptığı yorumların havasını temizledi ve Olumsuz Simmons’ın şampiyonluk kalibresinde bir oyun kurucu olmadığını söylüyor. Franchise’ın merkezinde yer alan Joel Embiid, geçen sezon Simmons’la her zamankinden daha yakın olduklarını söyleyerek Simmons’tan sevgiyle bahsetti. Embiid ayrıca All-Defensive guard’ın fikrini değiştirip takıma yeniden katılmasını umduğunu söyledi.

Lütfen abone olmak istediğinizi onaylamak için onay kutusunu işaretleyin.

Üye olduğunuz için teşekkürler! Gelen kutunuza göz kulak olun.

Üzgünüm! Aboneliğiniz işlenirken bir hata oluştu.

Tüm yorumlar herkese ne kadar içten görünse de, görünüşe göre Simmons bunu hissetmiyor. The Athletic’den Sam Amick’e göre, takımın mesajları “düz düştü” ve Morey’nin Simmons’ın durumunu Green Bay Packers oyun kurucusu Aaron Rodgers ile karşılaştırma örneği “gülünç ve dokunulmaz” olarak görüldü.

Sixers’ın duymak istediği kesinlikle bu değil, ama daha da fazlası, Amick Simmons’ın artık Embiid ile oynamak istemediğini bildiriyor:

“Bu durumu nasıl gördüğüne dair derin bilgisi olan insanlar, Embiid ile oynamayı bıraktığı konusunda ısrar etmeye devam ediyor. Bu seçimde kişisel bir şey yok gibi görünüyor, ancak 25 yaşındaki Simmons, kariyerinin onsuz daha iyi olduğuna açıkça karar verdi. Embiid, başarılı olması için çok kötü bir şekilde pistleri boyayla kapatıyor.

Kaynaklara göre, organizasyonun basketbol ekosistemini Embiid’in tarzına göre inşa etme seçimi, onun oynaması gereken şekilde elverişli değil. Embiid Pazartesi günü gazetecilere Simmons’ı geri istediğini söylerken şu kadarı açık: Duygular karşılıklı değil.”

Simmons’ın üslup açısından Embiid ile oynamak istememesi dünyanın her yerinde mantıklı. Simmons, herkesin bildiği gibi, herhangi bir şekilde zıplayarak şut çekme konusunda rahat değildir ve çembere saldırmada elittir. Embiid’in boyayı tıkamasıyla bu olamaz. Simmons açıktan şutları geri çevirdiğinde Hawks’a karşı ne kadar büyük bir sorun olduğunu ve hatta 7. maçta Atlanta Hawks’a karşı çok önemli bir açık smaç olduğunu gördük.

Embiid ve Simmons arasındaki uyum son birkaç sezondur konuşuluyor ve görünüşe göre Simmons, aynı sonuçlarla devam etmek yerine yeteneklerine daha uygun bir takıma katılmayı tercih ediyor. Şimdi Sixers ve Simmons, hangi tarafın önce mağaraya gireceğini görmek için bekleme oyununu oynuyor. Simmons’ın takıma yeniden katılmak gibi bir niyeti olmadığı oldukça açık görünüyor, ancak Philadelphia’nın bir takas için istediği fiyat ligde kimse tarafından karşılanmadı. Bu, kısa sürede çözülmezse normal sezona taşınan bir sorun olabilir.

#76ers #Ben #Simmons #longer #play #Joel #Embiid #due #big #mans #playing #style #report

Source by [Livezstream.com]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

- Advertisement -spot_img

Must Read

How to watch online _ Superstar free live stream

0
The premiere episode of the first season of "Superstar" will air on Wednesday, August 11 at 10 p.m. ET. A look at some of...