Cardinals clinch second NL wild-card spot with 17th consecutive win

0 1

Salı gecesi St. Louis Cardinals, üst üste 17. maçını kazandı – NL Central şampiyonu Brewers karşısında evinde 6-2’lik bir galibiyet – ve zaferle birlikte ikinci ve son Ulusal Lig joker noktasını perçinledi. Bu, Kardinallerin teknik direktör Mike Shildt yönetiminde üst üste üçüncü kez sezon sonrası için kalifiye olduğu anlamına geliyor.

Ulusal Lig’de 1937’den bu yana en uzun olan 17 maçlık galibiyet serisi ve ikinci yarıda 44-23’lük galibiyet serisiyle güçlenen Kardinaller, yakın zamanda .500’ün altında olmasına rağmen playoff pozisyonuna girdiler. 8 Ağustos’ta ve sezon sonrası için yüzde 3.0’dan daha az şansa sahipken.

St. Louis Salı gecesi Adam Wainwright’ın altı güçlü vuruşu ve sezonun 34. lideri olan Dylan Carlson ve Nolan Arenado’nun iç saha sayıları sayesinde yerini garantiledi. Üç Kardinal kurtarıcı bir araya gelerek üç golsüz çalıştı ve takımın 2021’deki 88. galibiyetini tamamladı.

İşte final çıkışına bir bakış:

Bir bütün olarak sezonda, Kardinaller, birinci kaleci Paul Goldschmidt, üçüncü kaleci Arenado ve dış saha oyuncusu Tyler O’Neill’den 30 homer sezon geçirdi. Goldschmidt ve belki de O’Neill, NL MVP oylamasında ilk 10’da yer alacak gibi görünüyor. Takım savunması tartışmasız beyzbolun en iyisiydi ve rotasyonda 40 yaşındaki Wainwright, yaşına meydan okuyan bir sezon geçirdi (200’den fazla istekada 3,05 ERA).

Genel olarak, bu, Kardinallerin 31. sezon sonrası rıhtımı ve franchise tarihinde 12. kez World Series’i kazanmaya çalışacaklar. Sadece Yankees kupayı daha sık kaldırdı. Bu aynı zamanda Kardinaller için üst üste 14. galibiyet sezonunu işaret ediyor. 2000 sezonundan başlayarak, Kardinaller son 22 yılda 15 kez playoff yaptı.

Mevcut durumda, Kardinaller, tek ve bitmiş NL Wild Card Game’de hüküm süren şampiyon Dodgers ile eşleşecekti. NL West ikincisi Wild Card Game’e ev sahipliği yapacak ve şu anda Dodgers, normal sezonun son günlerinde Giants’ı takip ediyor. Rakip kim olursa olsun, Kardinaller bu oyuna katı mazlumlar olarak girecek.

Cardinals, Giants, Dodgers, Brewers, Rays ve White Sox’a katılarak 2021 playoff sahasında altıncı takım oldu.

#Cardinals #clinch #wildcard #spot #17th #consecutive #win

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: