HomeNCAAFCollege athletes at private schools are employees who can unionize, NLRB general...

College athletes at private schools are employees who can unionize, NLRB general counsel says

-

Örgütün genel danışmanı Çarşamba günü bir notta, özel kurumlardaki kolej sporcularının Ulusal Çalışma İlişkileri Yasası uyarınca çalışan olarak kabul edilmesi gerektiğini ve sporcuların Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nun korumasıyla sendikalaşma kapısını açtığını söyledi.

Üst düzey NLRB avukatı Jennifer Abruzzo tarafından alınan pozisyon, özel kurumlardaki kolej sporcuları ile üniversiteleri arasındaki ilişkiyi önemli ölçüde değiştirebilir, çünkü sporcular toplu pazarlık birimi oluşturmasalar bile işçi korumasına tabi olacaktır.

“Kısacası, GC 17-01 sonucuna varıyor ve bu not, söz konusu burslu futbolcuların kuzeybatı Üniversitesi çalışanın geniş Bölüm 2(3) tanımını ve ortak hukuk testini açıkça karşılar. Bu nedenle, bu futbolcular ve Akademik Kurumlardaki diğer benzer konumdaki Oyuncular, Kurul’un nihai olarak bir pazarlık birimi.”

NLRB kılavuzu, bir grup Kuzeybatı futbolcunun sendikalaşmaya çalıştığı 2015 yılında verilen bir kararın yerini alıyor. O zaman, yönetim kurulu, sporcuların “çalışan” olarak sınıflandırılıp sınıflandırılmaması konusunda rehberlik sunmamayı seçerek, büyük ölçüde oyuncuların organize olmasına izin verilip verilmeyeceğine karar vermemeye karar verdi.

“GC 17-01’de açıklandığı gibi, Kurul kuzeybatı Üniversitesi o üniversitedeki burslu futbolcular üzerinde yargı yetkisini kullanmayı reddetti, bu karardaki hiçbir şey özel kolejlerde ve üniversitelerde burslu futbolcuların veya Akademik Kurumlarda benzer şekilde konumlanmış diğer Oyuncuların Yasa kapsamında çalışanlar olduğu tespitini engellemez. […] NLRA’nın 2(3) Bölümündeki “çalışan” tanımı, yalnızca birkaç numaralandırılmış istisnaya tabi olarak “herhangi bir çalışanı” içerecek şekilde geniş bir şekilde tanımlanmıştır. Bu istisnalara üniversite çalışanları, futbolcular dahil değil.”

Abruzzo, bu tür sporcuların sadece çalışan olarak kabul edilmeyeceğini, NLRB’nin üniversiteler onları uygun koruma sağlamamak için “öğrenci-sporcu” terimini kullanmak gibi başka bir ışık altında değerlendirmeye çalıştıklarında “yanlış sınıflandırma ihlallerini” takip etmeyi düşüneceğini söyledi.

Üniversite sporcuları ve finans arasındaki ilişki, geçtiğimiz yıl çarpıcı biçimde değişti. Özellikle oyuncular, son birkaç ay içinde eyalet düzeyindeki bir mevzuat dalgası sayesinde adlarını, görüntülerini ve benzerlik haklarını parasal olarak kullanma haklarını kazandılar. Bir ABD Yüksek Mahkemesi kararı, sporcuların eğitim amaçlı kolejler tarafından nasıl tazmin edilebileceğinin kapsamını da artırdı.

#College #athletes #private #schools #employees #unionize #NLRB #general #counsel

Source by [Livezstream.com]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

- Advertisement -spot_img

Must Read

png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAUQAAADrAQMAAAArGX0KAAAAA1BMVEWurq51dlI4AAAAAXRSTlMmkutdmwAAACBJREFUaN7twTEBAAAAwiD7pzbEXmAAAAAAAAAAAACQHSaOAAGSp1GBAAAAAElFTkSuQmCC

How to watch Venom 2 for free Movie online When you’re...

0
The wait is finally over! Venom 2 will be available for streaming in the fall of this year. Watch Venom 2 streaming full movie...