Mariners move within a half-game of second AL wild-card spot; here are three reasons why the club is surging

0 0

2021 Beyzbol Ligi sezonunun sadece beş günü kaldı ve Seattle Mariners bir playoff noktasından sadece yarım maç ötede. Şu anda beyzboldaki en uzun playoff kuraklığı olan 2001’den beri bir post-sezonda bulunmuyorlar. 18 yıllık sezon sonrası kuraklıkları sadece beyzbolda değil, Kuzey Amerika profesyonel sporlarında (NBA, NHL, NFL) en uzun olanı.

Bu, sezon sonrası sezona son geldikleri 2001 yılından bu yana sezonda beş veya daha az maç kala kulübün playoff noktasına en yakın olduğu nokta. Aslında son 10 maçın dokuzunu kazanmış oldukları için şu anda oldukça büyük bir yükseliş içindeler.

Hala tehdit etmelerinin üç nedeni var.

1. Debriyaj vuruşu

Mariners, Amerikan Ligi’ne en son Çarşamba günü isabet ve vuruş ortalaması olarak giriyor. Temel yüzdede 13. (15 takım arasında), sluggingde 14., OPS’de 14. ve koşularda 11. sıradalar.

Yaptıkları şey, bir şekilde, daha önemli olduğunda oyunlarını yükseltmek. Genelde üsse girmekte berbattırlar, ancak geldiklerinde vurmaya başlarlar. Bu ilerlemeye göz atın:

Bazlar boş: .211/.286/.361
Koşucular: .249/.327/.423
Puanlama pozisyonundaki koşucular: .260/.339/.453

Ya şuna ne dersin:

Düşük kaldıraç: .205/.287/.337
Orta kaldıraç: .228/.299/.397
Yüksek kaldıraç: .274/.348/.485

Evet, Denizciler topluca debriyaj genine sahipler.

Bu önümüzdeki birkaç maç için tahmin mi? Bu şu ya da bu şekilde asla kanıtlanmadı. Ancak bu Mariners ekibi ile bu noktada, bu alakasız. Zaten olan oyunlarda bu noktaya böyle geldiler. Mariners’ın son dört maçında devam ettiği sürece, beyzbol gibi zihinsel bir oyunda özgüven çok büyük bir rol oynar. Benim önsezim, devam edeceğine inanıyorlar ve bu da kısa vadede buna karşı bahse girmem anlamına geliyor.

2. Yakın oyunları kapatmak

Mariners, tek seferlik oyunlarda eksi 50 seri diferansiyele ve 33-18’lik bir rekora sahip. Geleneksel bilgelik, playoff çekişmesinde benzer bölgelerdeki diğerlerine göre daha düşük bir takım oldukları anlamına gelir. Bununla birlikte, gerçekten önemli olan tek şey kayıttır ve Denizciler tam oradadır.

Ayrıca, yakın maçlarda takımları ayıran şeyler var. Denizcilerin plakadaki büyük durumlarda nasıl bu kadar sık ​​ortaya çıktıklarından yukarıda bahsettik.

Bir diğeri, iyi boğa kollarına sahip olmak olurdu.

Takas edilmeden önce Kendall Graveman 33 istekada 0.82 ERA’ya sahipti. Yerine Diego Castillo geldi ve iyiydi (2.66 ERA, 0.93 WHIP 20 1/3 istekada). Casey Sadler mükemmeldi. Joe Smith iyi bir alıcı olduğunu kanıtladı.

Yine de Paul Sewald ve Drew Steckenrider için vazgeçelim. Bu iki bullpen atı mükemmeldi. Sewald, 2.77 ERA ve 1.01 WHIP ile 61 2/3 isteka 99 vuruş yaptı. Ayrıca kendisine miras kalan 21 koşucudan 18’ini mahsur kaldı. Steckenrider (64 2/3 istekada 2.09 ERA), kendisine miras kalan 24 koşucudan 18’ini mahsur bıraktı. Bunlar sadece inanılmaz rakamlar ve Mariners’ın yakın oyunlarda bu yıldız rekoruna yardımcı olmak için yaptıkları işe kuvvetle gidiyor.

Ayrıca yönetici Scott Servais’e, özellikle de şaşırtıcı Graveman takası ışığında uyum sağlamak zorunda kalması konusunda, boğa kalemini ne kadar iyi kullandığı konusunda kredi verelim.

3. Geç güç dalgalanmaları

Kyle Seager, güç departmanında bir kariyer yılı geçiriyor. .288 OBP ile sadece .213’e ulaşmasına rağmen, 35 homer’ı ve 100 RBI’si var. İkisi de kariyer rekorları. Bu ay yavaşladı, bu da onu biraz aykırı yapıyor.

Mitch Haniger, son 17 maçında sekiz homer ve 19 RBI’a sahip. Tüm yıl boyunca güçlü bir makine oldu ama şu anda hücum yapacak kadar iyi. Sadece zorunda kalmadı.

Jarred Kelenic, kariyerine tarihsel olarak kötü bir başlangıç ​​yaptı, ancak son zamanlarda, özellikle elektrik bölümünde işleri toparladı. Son 24 maçında Kelenic, yedi homers ve 16 RBI ile .239/.323/.545 isabet ediyor.

Peki ya Luis Torrens? Listelenen diğerlerinin olduğu kadar güç tehdidi değil, ama son zamanlarda yanıyor. Son 17 maçında .364/.379/.455 isabetiyle oynuyor. Şu ana kadar bu seride A’lara karşı 9’a 5 o.

Denizciler Çarşamba gecesi evde A’lara karşı, Meleklere karşı üç maçlık bir seriden önce, yine evde, Cuma’dan Pazar’a kadar bir maç yapacaklar. Galibiyet onları 92-70’e getiriyor, bu da 2003’ten bu yana elde ettikleri en iyi rekor olacak. Kuraklığı durdurmaya yetecek mi? Bu, bu arada Red Sox ve/veya Yankees’in ne yaptığına bağlı. Ne olursa olsun, Seattle’da etkileyici bir koşu oldu ve bunu zamanında vuruş, güç ve mükemmel bullpen çalışması ile yapıyorlar.

#Mariners #move #halfgame #wildcard #spot #reasons #club #surging

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: