Mets face pivotal offseason after lackluster 2021; here are three issues Steve Cohen must address

0 0

Cumartesi günü, New York Mets playoff çekişmesinden elendi. Ertesi gün, son beş yıldaki dördüncü kaybetme sezonunu “perdahladılar”.

Bu son olaylar bizi Mets’in 2021 sezonunun bu derli toplu özetine getiriyor:

İlk yıl sahibi Steve Cohen’in yönetiminde bir süredir işler oldukça yolunda gidiyordu. 16 Haziran’a kadar .500’ün üzerinde sezonun en iyi 11 maçıydılar. Birçok durumda 5 1/2 maçla ilk sırada yer aldılar ve yukarıda belirtildiği gibi, NL Doğu sıralamasında birçok gün geçirdiler.

Vakıf, yine de, önce Ağustos ayında 9-19’luk bir puanla, ardından ikinci yarıda 25-42’lik bir rekorla daha geniş bir düzeyde çöktü. Buna başparmak-aşağı hareketlerini ve heyecan verici bir rakun-sıçan tartışmasını içeren bir dizi saçma saray entrikasını ekleyin ve çok tanıdık ve çok rahatsız edici boğazlarda bir organizasyonunuz var.

Büyük olasılıkla Mets, müdür Luis Rojas’ı kovarak ve ön büroya yeni bir üst düzey yönetici ekleyerek yanıt verecek. Mets için iyi ya da kötü, çok zorlayıcı bir sezon sonu olacak şeyin zemini bu. Hedef tabi ki 2022 ve sonrasında daha iyi sonuçlar almak olacak. Genel olarak, işte buna doğru çalışmanın üç temel yolu.

1. Mets daha sağlıklı kalmalı

Sakatlıklar Mets’in 2021’deki şansını mahvetti. Oldukça kullanışlı Baseball Prospectus IL defterine göre Mets, bu sezon sakatlar listesine 2.000 veya daha fazla oyuncu günü kaybeden sadece üç takımdan biriydi. Beyzbol Prospektüsü’nün WARP istatistiğine göre (kavram olarak daha bilinen WAR’a çok benzer) ölçüldüğü üzere, kaçırılan oyuncu değeri söz konusu olduğunda, Mets 2021’de sakatlıklardan en çok etkilenen takımdı. Özellikle, bu sezon sakatlıklara 14.07 WARP kaybettiler, ve bir sonraki en çok zarar gören takım 12.48’de Dodgers oldu. Bu önemli bir boşluk.

Mets’in küçük yaraları, Jacob deGrom’un ası durumunda bulunur. Mayıs ayının başlarında, deGrom, Cy Young ve hatta MVP defneleriyle gerçekten efsanevi bir sezon için kafa kafaya bağlı görünüyordu. Ancak daha sonra sakatlıklar başladı. Alt sırtına bir yan yaralanma geldi ve onu iki hafta boyunca IL’ye indirdi. Sonra aradan hemen sonra, sağ ön kol gerginliği onu tekrar buza koydu ve sonunda sezonu bitirdi. Diğer cephelerde, nagging’den ciddi yaralanmalara kadar çok sayıda yaralanma, Mets’in hücumunun geniş kapsamlı düşüşünde ve bazı çekirdek vurucularının alışılmadık mücadelelerinde rol oynamış olabilir.

Bu ister basit bir talihsizlik, ister eğitim personelinin bir miktar beceriksizliği veya bunların bir kombinasyonu olsun, Mets’in kadro derinliği böyle bir ölçekte yaralanmalara dayanacak kadar derin değil. 2022’de onu yönlendiren şey ne olursa olsun değişmesi gerekiyor. Antrenman personelini elden geçirin, yaralanma riskini belirlemek için kurum içi yöntemleri yeniden düzenleyin, sezon dışı antrenman “prehab” protokollerini reçete edin – bu Mets için “herkesin güvertede” bir durum olmalıdır.

Lütfen abone olmak istediğinizi onaylamak için onay kutusunu işaretleyin.

Üye olduğunuz için teşekkürler! Gelen kutunuza göz kulak olun.

Üzgünüm! Aboneliğiniz işlenirken bir hata oluştu.

2. Mümkün olan en iyi beyzbol operasyon liderini bulun

Mets, bu cephede biraz dümensiz bir 2021’den sonra beyzbol operasyonlarında üst düzey bir karar vericiye ihtiyaç duyuyor. Arama ve nihai karar, Cohen yönetimindeki Mets’in zaten bir GM’yi işten çıkarmış olması nedeniyle dikkatle incelenecek çünkü Jared Porter’ın Cubs tarafından 2016’da profesyonel keşif direktörü olarak çalışırken bir kadın muhabire istenmeyen cinsel içerikli görüntüler gönderdiği ortaya çıktı. Ayrıca, Porter’ın yerine Mets’in vekili GM Zack Scott, sarhoş araba kullanma tutuklanmasının ardından ekip tarafından idari izne ayrıldı. Bu arama sürecinde gerekli özenin gösterilmesi gerektiğini söylemek yeterlidir.

Diğer bir sorun ise, Mets’in istedikleri kalibrede bir isim çekip çekemeyecekleri – Theo Epstein ve Billy Beane’in potansiyel hedefler olarak belirgin bir şekilde söylentileri var – Sandy Alderson takım başkanı olarak yükseliyor. Bu cephede sadece sorular öne çıkıyor. Epstein veya Beane gibi tecrübeli, başarılı yöneticiler, beyzbol operasyonlarında karar verme konusunda tam kontrole sahip olmadıkları bir düzenlemeyi düşünür mü? Cohen, Alderson’ın rolünü mümkün olduğunca az örtüşme olacak şekilde bölümlere ayırabilir mi? Alderson, Mets’e inişli çıkışlı dönüşü göz önüne alındığında bu zahmete değer mi? Cohen, Beane ve Esptein’den gözlerini kısıp, mutlak özerklikten daha azına sahip bir rol üstlenmeye daha istekli bir yönetici mi tutacaktı? Belki Beane, Alderson’ın ona Oakland’da akıl hocalığı yaptığı göz önüne alındığında, bir güç paylaşımı düzenlemesini düşünmeye istekli olabilir mi?

Bu soruların nasıl yanıtlanacağı yalnızca Mets’in sezon dışını değil, aynı zamanda Cohen yönetimindeki organizasyonun uzun vadeli geleceğini de şekillendirecek.

3. Cohen 2021’den yanlış dersler alamaz

Cohen, kredisine göre ilk sezon dışında kadro yatırımları yaptı. Geçen kış, Mets, yakalayıcı James McCann, iç saha oyuncusu Jonathan Villar, sağdan başlayan Taijuan Walker ve yedekler Trevor May ve Aaron Loup gibi önemli serbest oyuncularla sözleşme imzaladı ve ayrıca Marcus Stroman’a kabul ettiği bir eleme teklifi yaptı. Ardından Cohen, All-Star’ın kısa stoperi Francisco Lindor’u ve kronik olarak küçümsenmiş sağ bek Carlos Carrasco’yu Queens’e getiren gişe rekorları kıran bir takasa yeşil ışık yaktı. Kısa bir süre sonra, Cohen ve Mets, Lindor’u 341 milyon dolarlık bir sözleşme uzatması için imzaladı.

Wilpon ailesinin son iki sezonundaki Mets, Açılış Günü maaş bordrosunda sırasıyla 10. ve dokuzuncu sırada yer aldı. Cohen’in ilk sezonunda beşinci sırada yer aldılar ve bu Javier Báez ve Rich Hill’in son eklemelerini saymıyor. Cohen, görev süresinin başlarında, Wilpons’un kesinlikle yapmadığı Mets pazarına daha uygun seviyelerde yatırım yapma sözü verdi. Şimdiye kadar, bunu yaptı.

Eski Marlins başkanı David Samson, Çarşamba günkü Nothing Personal’da David Samson ile Mets’in durumunu tartıştı. Aşağıdan dinleyin:

Endişe, Cohen’in 2021’den yanlış dersler alması ve maaş bordrosunda kısıntıya gitmesidir. 2021’in başarısızlıklarını araştıracak, korelasyonu nedensellikle karıştıracak ve sahadaki ürüne yatırım yapmanın ters etki yaptığını belirleyecek mi? O tip görünmüyor, ancak şu anda Rays’in radikal yatırım yapma modelini alıp bunu yapacak işi olmayan pazarlara başvurma yönünde küçük bir eğilim var. Cohen ve Mets’in, bekleyen önemli serbest oyuncularıyla (Stroman, Báez, Hill, Noah Syndergaard ve Michael Conforto, diğerleri arasında) bunu yapma fırsatı da var. Bu isimlerin yükseltmeler veya makul kopyalar getirmeden gitmesine izin verirlerse, Cohen aşırı tepki veriyor. Mets taraftarları, Cohen’in bu sezonun nasıl ortaya çıktığına rağmen kadroya şimdi kazanılan yetenekleri eklemeye devam etmesini ummalı.

Bütün bunlar şu anlama geliyor: Queens’deki drama sezon bittiğinde durmayacak.

#Mets #face #pivotal #offseason #lackluster #issues #Steve #Cohen #address

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: