HomeNCAABNets' Kyrie Irving declines to address vaccination status, asks for privacy over...

Nets’ Kyrie Irving declines to address vaccination status, asks for privacy over Zoom at Media Day

-

NEW YORK — New York şehrinin COVID-19 düzenlemeleri nedeniyle Kyrie Irving Pazartesi günü Medya Günü’ne uzaktan katılmak zorunda kaldı. Brooklyn Nets takım arkadaşlarından 15’i Barclays Center’da bir podyumda otururken, toplanmış muhabirler Irving ile bir ekrandan konuşmak zorunda kaldı.

Irving’in Zoom aydınlatması harika değildi, ancak odadaki fili hiçbir şey gizleyemezdi. Şehir, her Nets oyuncusunun, dini veya tıbbi bir muafiyet olmaksızın, arenaya veya antrenman tesisine girebilmesi için en az bir doz aşı yaptırmış olmasını şart koşuyor. Fox Sports’tan Yaron Weitzman, Irving’in COVID-19’a karşı aşılanmadığını bildirdi.

Nets genel müdürü Sean Marks geçen hafta şehir gereksinimlerinin takım için bir engel olmayacağını söyledi. Ancak Irving aşısızsa ve muafiyet alamazsa, Brooklyn’de Nets ile antrenman yapamayacak veya iç saha maçlarında oynayamayacak.

Lütfen abone olmak istediğinizi onaylamak için onay kutusunu işaretleyin.

Üye olduğunuz için teşekkürler! Gelen kutunuza göz kulak olun.

Üzgünüm! Aboneliğiniz işlenirken bir hata oluştu.

Bir kitaplığın önünde oturan Irving, “Bu kamusal alanda yaşamak, Kyrie dünyasında neler olup bittiğine dair çok fazla soru işareti” dedi. Ama onlara cevap vermek niyetinde değildi. Irving, aşı olup olmadığı veya eğitim kampı sona erdiğinde şehrin gerekliliklerine uyup uymadığı sorulduğunda, mahremiyet hakkına başvurdu.

Irving, “Sorunu takdir ediyorum, kardeşim,” dedi. “Dürüst olmak gerekirse, bu şeyleri özel tutmayı seviyorum, adamım.” “Ekibimle doğru şekilde halledeceğini ve bir planla birlikte ilerleyeceğini söyledi. Yani, biliyorsunuz, bugün orada bulunamayacağım. Ama bu, herhangi bir şey koyacağım anlamına gelmez. takıma katılabilmemin geleceği üzerindeki sınırlar.”

Daha sonra, konuyla ilgili başka sorusu olan olursa, “aynı cevap olacak” konusunda uyardı.

Irving’in teyzesi Tyki, geçenlerde söyledi. Yuvarlanan kaya duruşunun “dini temelli değil, ahlaki temelli” olduğunu söyledi. Tyki ayrıca Başkan’ın Baş Tıbbi Danışmanı Dr. Anthony Fauci’den de “Dr. False-y” olarak bahsetti. Yuvarlanan kaya Irving’in yakın zamanda bir aşı karşıtı komplo teorisyeninin Instagram gönderilerini beğendiğini bildirdi. Muhabirler Irving’e bunların hiçbirini sormadı ama bir tanesi neden hiçbir şeyi açıklığa kavuşturmak istemediğini sordu.

“Lütfen mahremiyetime saygı gösterin,” diye yanıtladı. “Sonraki soru.”

Irving, Brooklyn’de “bu şampiyonada birkaç koşu” yapmaktan heyecanla bahsetti. Takım arkadaşlarıyla birlikte “birçok gülümsemenin ve çok iyi zamanın tadını çıkarmak” ve “birlikte bir gelecek yaratmak” istediğini söyledi. Bu neşeli şeyler, NBA takvimindeki en iyimser günde kurs için eşit, ancak bu sezon iç saha maçlarında oynaması sorulduğunda tonu değişti.

Irving, “Yine, tüm bunları gizli tutmak istiyorum” dedi. “Lütfen mahremiyetime saygı gösterin. Neler olup bittiğine yol açan tüm sorular gibi, bilirsiniz, sadece, lütfen, her şey yeni bir tarihte açıklanacak, biz bunu netleştirdikten sonra. Ama şu andan itibaren, sadece lütfen evde oynanan oyunlar, neler olduğu, aşı ile ilgili her konuda mahremiyetime saygı gösterin. Lütfen.”

Irving, takım arkadaşlarını onun yerine cevap vermek zorunda kalacak şekilde rahatsız edici bir duruma soktu. Bir muhabir, podyumda yan yana oturan Bruce Brown ve Joe Harris’e, Irving’in bulunup bulunmadığından endişe duyup duymadıklarını ve aşı hakkında Irving’le konuşup konuşmadıklarını sordu. Brown ve Harris birbirlerine baktılar, ikisi de soruyu almak konusunda hevesli değildi. Odada biraz gülüşmeler oldu. Brown hiçbir endişesi olmadığını söylemeden önce dört saniye geçti.

Harris, “Evet, benim de bir endişem yok,” dedi. “Ve hayır, onunla aşı hakkında konuşmadım.”

Irving’in müsait olup olmadığı sorulduğunda Kevin Durant, “Hayır” dedi. Ne Durant ne de herhangi bir Nets oyuncusu doğrudan Irving’in aşı olmasını beklediğini söylemedi. Irving’in sadece deplasmanda oynayabileceği ihtimaliyle ilgilenmek yerine, herkes aslında sanki bütün bunlar önemli bir şey değilmiş gibi davrandı.

Durant, “Bu Kyrie’de ve bu onun kişisel kararı, ne yapacağı” dedi. “Neler olabileceğini tahmin etmek bize düşmez ama Kyrie’ye güveniyoruz ve bir noktada tüm ekibimize sahip olmamızı bekliyorum.”

Birkaç dakika önce, “The Basketball Digest” için muhabir olarak poz veren David Letterman, Durant’e Pelicans’a karşı oynamanın onu kıkırdatıp güldürmediğini sormuştu. Durant, “Evet,” derken kıkırdadı. Medya Günü her zaman biraz saçmalıktır ama genellikle zararsızdır. Irving’in basın toplantısı farklı bir gülünçtü. Zoom seansının ortasında Instagram Live’da yayına başladı ve bittikten sonra yayına geri döndü. Dışarıda yürüdü, izleyicilere Medya Günü snippet’lerinden keyif aldıklarını umduğunu söylerken gülerek. Sonra, düz bir yüzle, Irving, “Daha fazla drama yaratmak istemiyorum. Bunun için burada değilim,” dedi.

#Nets #Kyrie #Irving #declines #address #vaccination #status #asks #privacy #Zoom #Media #Day

Source by [Livezstream.com]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

- Advertisement -spot_img

Must Read

How to watch online _ Superstar free live stream

0
The premiere episode of the first season of "Superstar" will air on Wednesday, August 11 at 10 p.m. ET. A look at some of...