Nuggets’ Michael Porter Jr. fears risks associated with COVID-19 vaccine: ‘I don’t feel comfortable’

0 1

Denver Nuggets forveti Michael Porter Jr., COVID-19 aşısını almaktan rahat hissetmiyor. Orlando Magic forveti Jonathan Isaac ve Washington Wizards All-Star guardı Bradley Beal da dahil olmak üzere, lig genelinde aşıya karşı görüşlerini dile getiren bir avuç NBA oyuncusuna katılıyor.

Porter Jr., aşı alamama konusunda kendini rahat hissetmesinin nedeni olarak iki kez COVID-19 kapma deneyimini gösterdi.

Porter, Denver Post aracılığıyla, “Benim için iki kez COVID oldu, vücudumun nasıl tepki verdiğini gördüm ve aşı ile şans zayıf olsa da, ona kötü bir tepki verme şansınız var.” Dedi. “Benim için rahat hissetmiyorum.”

Lütfen abone olmak istediğinizi onaylamak için onay kutusunu işaretleyin.

Üye olduğunuz için teşekkürler! Gelen kutunuza göz kulak olun.

Üzgünüm! Aboneliğiniz işlenirken bir hata oluştu.

Porter ayrıca NBA’in, oyuncular birliği bunun gerçekleşmesi için herhangi bir planı iptal ettiği için herhangi bir çekiş kazanmamış olan bir aşı görevini geçme potansiyeli hakkındaki düşüncelerini de sundu.

Porter, “Görev konusundaki tutumum kesinlikle bir görev olmamalı. Bu herkesin kararı olmalı” dedi. “Her iki şekilde de görüyorum. Daha korunaklı hissettiğin ve daha güvende hissettiğin için ve etrafındaki insanları koruduğu için elde etmek istiyorsan, al. Bu senin için iyi. Ama ‘Oh, benim için, Alırken kendimi güvende hissetmiyorum, o zaman almayın.'”

22 yaşındaki forvet kısa süre önce Nuggets ile beş yıllık 172 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladı ve bildirildiğine göre takımda aşılanmamış tek oyuncu değil. Teknik direktör Mike Malone Pazartesi günü Medya Günü sırasında, takım yüzde 100 aşılama oranına ulaşırsa “heyecanlanacağını”, ancak bunun “birinin aşı olmasını zorunlu kılmak için onun çağrısı olmadığını” söyledi.

Ama görünüşe göre Porter Jr., en azından şimdilik, takımı yüzde 100 eşiğe getirmeye yardım etmek istemiyor.

“İki kez yaşadım ve bir iğneyle vücudumda neler oluyor bilmiyorum, bu yüzden COVID’e nasıl tepki vereceğimi zaten biliyorsam, kendim için öyle hissediyorum.” Beni olumsuz etkileyebilecek bir şeyi vücuduma sokma riskini almak istiyorum” dedi Porter.

Porter sezon başlamadan önce aşılanmamayı seçerse, düzenli COVID-19 testi, ekip tesislerinde maske takma, yemek yiyorlarsa takım arkadaşlarından farklı bir odada oturma ve takım arkadaşlarından farklı bir odada oturma dahil olmak üzere daha sert sağlık ve güvenlik protokollerine tabi olacak. Denver’da ve yoldayken gidebileceği yerle son derece sınırlı olmak.

#Nuggets #Michael #Porter #fears #risks #COVID19 #vaccine #dont #feel #comfortable

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: