SEC college football picks, odds in Week 5: Ole Miss hangs with Alabama, Georgia dominates Arkansas

0 0

Takvim bu hafta Ekim’e dönüyor ve SEC programından açıkça görülüyor ki, bölüm şampiyonlukları yarışı başlıyor. 1 No’lu Alabama’nın 12 No’lu Ole Miss ve No. 8 Arkansas’a ev sahipliği yaptığı konferansta bu hafta iki muazzam maç manşet oldu – Texas A&M karşısında yeni bir galibiyetle – 2 No’lu Georgia’yı almak için Atina’yı ziyaret ediyor. Bu iki eşleşme, konferansta kritik birkaç haftaya doğru ilerlerken SEC’in manzarasını belirleyecek.

Docket’te başka harika oyunlar da var. 22 No’lu Auburn, 1999’dan beri kazanamadığı bir yer olan LSU’ya gidecek. Bu arada, 10 numara Florida, hücum hattında her zaman zorlu olan bir Kentucky takımıyla mücadele etmek için Lexington’a gidecek.

En iyi hikayeleri inceleyelim ve SEC’de 5. Hafta için seçimler yapalım:

Meze: KJ Jefferson onu yakmalı

Arkansas’ın bu yılki DNA’sının, oyun kurucu KJ Jefferson’a sahip olması gereken, koşu tabanlı, güce hücum eden bir saldırı olduğuna dair hiçbir şüphe yok, rakip yardımcıları dürüst tutmak için yeterince aşağı saha tehdidi sağlıyor. Bu, bu hafta Georgia’da işi kesmeyecek. Canavar burun koruyucusu Jordan Davis liderliğindeki Bulldoglar, SEC’e liderlik ediyor ve maç başına 69,5 yarda hızlı savunmada ulusta yedinci. Konferansa liderlik ediyorlar ve oyun başına 2.3 ile kısa mesafelerde ülke içinde beşinci sıradalar.

Tercüme: Jefferson onu yakmak zorunda kalacak.

6 fit-3, 245 librelik 212 yarda attı ve geçen hafta Teksas A&M sekonderine karşı deneme başına ortalama 14.1 yarda tutturdu, bu aslında her metrikte ülkedeki en iyi pas savunmasıydı. 167 yard için altı kez Treylon Burks ile takıldı ve bir skor, Razorback’lerin çok ihtiyaç duyulan dengeyi geliştirdiğinin iyi bir işaretiydi.

Denge güzel, ancak hücum koordinatörü Kendal Briles bu hafta antrenmanlarda alt saha pas atağı üzerinde çalışsa iyi olur. Jefferson kilit nokta ve Georgia’nın ikinci kaptanını dürüst tutabilir ve Bulldog’ların hücum hattına yaklaşmasını engelleyebilirse, bir şansları olacak.

Ana yemek: Her şey Bama linebacker’larla ilgili

Alabama’nın defans oyuncuları yetenekli, çok yönlü ve bu oyunun sonucu için inanılmaz derecede önemli. Ole Miss’i yenmenin en iyi yolu, oyun kurucu Matt Corral ve Co.’yu kenarda tutmaktır. Crimson Tide bunu en etkili şekilde nasıl yapabilir? Corral’ın ve Jerrion Ealy liderliğindeki koşu oyununun sahaya çıkmadığından emin olun.

İki hafta önce ve Nick Saban dönemi boyunca, ikili tehdit oyun kurucularının ona krizler yaşattığını gördük. Özellikle alanı esnetme yeteneğine sahip olduklarında sorunludurlar. Corral bunu yapabilir. 158 koşu yardası (çuval yardası dahil) ve beş touchdown’u var, bu da onu istekli bir koşucudan çok daha fazlası yapıyor.

Göz şekerlerine aldanmaktan kaçınmak için Christian Harris, Henry To’o To’o, Will Anderson ve diğer stoperler olacak, teknik direktör Lane Kiffin ve oyuncu Jeff Lebby tempoyu yükselttiğinde senkronize olmaya devam edecekler. ve Corral’ın gevşemediğinden ve bütün öğleden sonra … kapalı kaldığından emin olun (bu PUN için özür dilemiyorum).

Saban, Corral için “Geçen yıl bize karşı gerçekten iyi oynadı” dedi. “Yani, adam çok zor. Oyunlarını uzatabiliyor. Çok isabetli pasör. Hücumlarını son derece iyi yapıyor. Ayaklarıyla oynayabiliyor. Arada bir top çekiyor.”

Tatlı: Auburn TJ Finley’i başlatmalı

TJ Finley Bo Nix için geldi ve geçen hafta Auburn’un Georgia State karşısında kazandığı galibiyetle günü kurtardı ve şimdi koç Bryan Harsin’in elinde tam teşekküllü bir oyun kurucu savaşı var. Pazartesi günü, Nix’in resmi derinlik tablosunun tepesinde olmasına rağmen, bunların akıcı olduğunu ve hafta içinde sinyal arayana karar vereceğini söyledi. Finley olsa iyi olur.

Cumartesi günü, yalnızca büyük bir baskıyı bir çimdikte kaldırabileceğini değil, aynı zamanda Nix’in Auburn kariyerinin çoğunda yaptığı gibi kaçmak ve havalanmak yerine gözlerini sahanın aşağısında tuttuğunu ve oyunlarını uzattığını gösterdi. Nix, özellikle Plains’deki kariyeri boyunca 13 touchdown ve 12 intercept yaptığı yolda bilinen bir sorumluluktur. Harsin’in sonunda canının yanacağını bilerek kafasını duvara vurmasının bir anlamı yok.

Finley’nin geçen sezon oynadığı LSU’ya dönüşü, başlasa da başlamasa da çok şey kazanacak. Yine de gerçekten önemli değil. Nix’in sıkıntıları, Harsin’in Finley’de ateşli bir şekilde gitmesini gerektiriyor. Auburn’a 1999’dan beri ilk kez Baton Rouge’da kazanma şansı verebilecek tek oyun kurucu o.

5. hafta seçimleri

Düz yukarı: 40-7 | Yayılmaya karşı: 20-17
Caesars Sportsbook üzerinden oranlar

No.8 Arkansas No.2 Georgia’da

Son Oranlar: Georgia Bulldogs -18,5

Texas A&M bir taklitçiydi ve Georgia bir yarışmacıydı. Bu, Arkansas için tüm farkı yaratacak … ve iyi bir şekilde değil. Bulldogların savunması, Razorback’lerin hücumunu en iyi ihtimalle gençlerde tutacak ve hücumları onu bir kez daha aydınlatacak. Canavar sıkı son Darnell Washington’un dönüşü, oyun kurucu JT Daniels ve yüksek oktanlı Todd Monken hücumunun sahada kullanabileceği başka bir silah. Daniels havada 300 metreden fazla koşacak ve takımını büyük bir galibiyete ve sipere götürecek. Seçim: Gürcistan (-18.5)

Tennessee, Missouri’de

Son Oranlar: Missouri Tigers -3

Her iki takım da deplasmanda kayıplar veriyor, ancak sadece bir tanesi SEC’deki en kötü hücum savunmasına sahip – Missouri (maç başına 271 yard). Tennessee, oyun kurucu Hendon Hooker’ın yanı sıra, Tiyon Evans ve Jabari Small’ı da geride bırakarak çok boyutlu bir hücum saldırısına sahip. Antrenör Josh Heupel’in hücum yaratıcılığıyla birleşen bu üçlü, Tigers savunmasını yıpratacak ve en önemlisi, oyun kurucu Connor Bazelak’ı ve Tyler Badie’yi kenarda geride bırakacak. Üzüldüğümde bana Vols’u ver. Seçim: Tennessee (+3)

No.12 Ole Miss, No.1 Alabama’da

Son Oranlar: Alabama Crimson Tide -14.5

Siz çıldırmadan önce, Alabama taraftarları… takımınız kazanacak. Bununla birlikte, Crimson Tide’ın futbolu yönetememesi (Alabama standartlarına göre), Rebels teknik direktörü Lane Kiffin’in hücumunu Crimson Tide teknik direktörü Nick Saban’ın isteyeceğinden çok daha fazla sahada tutmasını sağlayacak. Tercüme: Bu yakın olacak. Sonunda, Crimson Tide savunması, Kolej Futbolu Playoff yarışını etkileyen bu üst düzey eşleşmelerde oynamaya alışkın olmayan bir Rebels takımına karşı dördüncü çeyrekte birkaç büyük oyun yapacak. Seçim: Ole Miss (+14.5)

Güney Carolina’da Troy

Son Oranlar: Güney Carolina Gamecocks -7

Bu iki takım, göze batan bir istisna dışında çarpıcı biçimde benzer: Troy futbolu yönetemez. Truva atları, maç başına ortalama 75.25 yard ve sahada deneme başına 2.55 yarda oynuyor, bu, bir SEC takımına karşı bir deplasman maçına girmek için iyi bir işaret değil. South Carolina’nın hücumu isabetsiz oldu, ancak Troy’un zincirleri yerde oynatamamasının Shane Beamer’ın hücumuna kazanıp geç geri çekilmek için yeterli şans vermesini bekliyoruz. Seçim: Güney Karolina (-7)

10. Florida Kentucky’de

Son Oranlar: Kentucky Wildcats +8

Cumartesi gecesi Timsahlar kasabaya geldiğinde Kroger Field atlayacak, ancak bekledikleri türden bir oyun alamayacaklar. Wildcats hücumu, Chattanooga ve Güney Carolina’ya karşı oynanan son iki maçta önemli bir geri adım atarken, Timsah savunması, iki hafta önce Gelgit’e karşı 31-29’luk yenilginin son üç çeyreğinde Alabama’yı geride bıraktığından beri yerinde. . Emory Jones’un evrimi devam edecek ve Timsahlar ikinci yarıda iki veya daha fazla touchdown ile kazanmak için çekilecek. Seçim: Florida (-8.5)

Mississippi Eyaleti, No. 10 Texas A&M’de

Son Oranlar: Texas A&M Aggies -7

Texas A&M’nin geçen hafta zorlandığını anlıyorum, ancak evde ortalamanın altında bir Mississippi Eyalet takımına karşı sadece bir touchdown favorisi olmasının hiçbir yolu yok. Bulldogs koçu Mike Leach bir yer oyunu kurmaya bile çalışmıyor, bu da Aggies’in geçen hafta mücadele etmesine rağmen hala ülkede 4. sırada yer alan savunmayı geçtiği anlamına geliyor – alıcıların onları geride bırakmasına izin vermeyecek. Bu çirkinleşecek. Seçim: Teksas A&M (-7)

Vanderbilt’te UConn

Son Oranlar: Vanderbilt Commodores -14.5

Kim bu konuda gergin? Ben mi. Cidden, FBS’deki en kötü iki takımın nasıl göründüğünü görmek için sabırsızlanıyorum, komediden hoşlanan bizler için inanılmaz derecede ilginç bir oyun olmalı. Huski’ler ne kadar kötü? Gerçekçi olarak 100 veya daha fazla puan alabilecek bir Georgia takımına karşı 62-0 yenilen bir Vanderbilt takımına karşı 14.5 puan alıyorlar. Bununla birlikte, Huskies geçen hafta Wyoming’e sadece iki sayı kaybetti, bu da en azından iki touchdown içinde kalması için yeterli bir ivme olacak. Seçim: UConn (+14.5)

22 Kumral LSU’da

Son Oranlar: LSU Tigers -3.5

Auburn, 1999’dan beri Baton Rouge’da kazanamadı ve bu yıl da işi bitiremeyecek. Antrenör Bryan Harsin, Finley’e oyun kurucu olarak başlamalı, ancak Harsin’in geniş alıcı antrenörü Cornelius Williams’ı görevden almasının ardından Auburn koçluk kadrosundaki kargaşayı göz önünde bulundurarak eski takımına karşı bir ton başarı elde ettiğini hayal etmek zor. Auburn’ün rakip oyun kurucular üzerinde baskı kurması zordu, bu da LSU’dan Max Johnson’ın galibiyet ve koruma yolunda ikinciliği kesmesine ve zar atmasına izin verecek. Seçim: LSU (-3.5)

5. Haftada hangi kolej futbol seçimlerini güvenle yapabilirsiniz ve hangi Top 25 favoriniz sert bir şekilde düşecek? Hangi takımların kazanacağını ve yayılımı kapsayacağını görmek için SportsLine’ı ziyaret edin – hepsi son beş artı sezonda neredeyse 3.300 $ kâr getiren kanıtlanmış bir bilgisayar modelinden – ve öğrenin.

#SEC #college #football #picks #odds #Week #Ole #hangs #Alabama #Georgia #dominates #Arkansas

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: