Şehrin 35 mil dışında büyük arazi alımı yaptıktan sonra Chicago şehir merkezinden ayrılmaya bir adım daha yaklaştı

0 0

Chicago Bears, 1971’den beri Soldier Field’da oynuyor, ancak orada daha fazla oynamayabilirler. The Athletic’e göre, Bears, Chicago şehir merkezinin yaklaşık 35 mil dışında bulunan bir banliyö olan Arlington Heights, Illinois’de bulunan Arlington International Hipodromu mülkünü satın almak için bir satın alma anlaşması imzaladı.

Ayılar, Haziran ayında arazi için teklif verdiklerini çünkü orada yeni bir stadyum inşa etme olasılığını araştırmak istediklerini söyledi. Satın alma anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle, Ayılar artık akıllarına gelebilecek her yeni stadyum tasarımına kolayca uyacak 326 dönümlük bir arazinin gururlu sahipleri. Bears’ın mülkü satın alması beklentisiyle, Arlington Heights köy yönetim kurulu, Haziran ayında, şu anda bir at yarışı pistinin bulunduğu araziye bir futbol stadyumu inşa edilmesine izin verecek bir imar değişikliğini onayladı.

Temel olarak, Ayıların Chicago şehir merkezinden ayrılma sürecini başlatması için kapı artık tamamen açık.

Ayıların Soldier Field’da bir ayağını kapıdan dışarı atmış gibi görünmesine rağmen, Chicago belediye başkanı Lori Lightfoot Salı gecesi Ayıları şehrinde tutmaya kararlı olduğunu yazdı.

Arlington Heights for the Bears’a geçişin önünde duran potansiyel bir anahtar, takımın Soldier Field’da 2033 sezonu boyunca devam eden bir kira sözleşmesinin olmasıdır.

Lightfoot’a Mayıs ayındaki kira kontratı soruldu ve Ayıların bundan kurtulamayacağına oldukça ikna olmuş görünüyordu.

“Birkaç rapor gördüm [of a possible move] Ancak bilmeniz gerektiğini düşündüğüm birkaç veri noktası, Bears’ın Soldier Field ile 2033’e kadar sözleşmesi olduğu ve NFL’nin hiçbir takımın sözleşmelerini bozmasına izin vermediği” dedi Lightfoot.

Tabii ki, bu tam olarak doğru değil. NS Chicago Tribünü Temmuz ayında biraz araştırma yaptı ve Bears’ın 2026’da 84 milyon dolarlık bir ceza ödeyerek kontrattan çıkabileceğini buldu. Ayılar 2026’da kirayı almaya hazır değilse, ücret aslında 2033’e kadar her yıl düşecek.

Ayılar gelecek yıl bir noktada yeni bir stadyum planlama sürecine başlarsa ve stadyumun tamamlanması – tasarım aşamasından inşaatın son gününe kadar – dört yıl sürerse, Chicago şehrine 84 milyon dolarlık bir çek kesebilirler. 2026’da yeni stadyumlarında oynamaya başlayın.

Lightfoot, son birkaç ayı, Bears’ın Chicago şehir merkezinden ayrılma olasılığını küçümseyerek geçirdi. Haziran ayında, Arlington arazisi için verilen teklifin, şehrin Soldier Field’daki herhangi bir potansiyel yenileme maliyetine yardım etmesini sağlamak için sadece bir müzakere taktiği olduğunu söyledi.

Lightfoot, “Ayılardan gelen bu duyuru, Soldier Field’daki iyileştirmeler için yapılan müzakerelerin ortasında geldi. Bu, Ayıların daha önce kullandığı bir müzakere taktiğidir,” dedi.

Belediye başkanı ayrıca Bears’ın Packers’ı yenmek gibi daha önemli şeylere odaklanmasını istediğini de sözlerine ekledi.

Lightfoot, “Bir sezonluk bilet sahibi ve uzun süredir Bears hayranı olarak, futbol takımımızda ‘Chicago’ adını korumaya kararlıyım” dedi. “Ve çoğu Bears taraftarı gibi, organizasyonun da sahaya kazanan bir takım koymaya, sonunda Packers’ı yenmeye ve geçtiğimiz Ekim ayında önemli olmaya odaklanmasını istiyoruz. Geri kalan her şey gürültüden ibaret.”

Takımın satın alma anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle Lightfoot, Bears’ın ayrılma tehdidini daha ciddiye almaya başlayabilir, ancak gerçekte bunun için muhtemelen çok geç.

Ayılar taşınma konusunda ciddi olmasalardı Arlington Heights’taki mülk için teklif vermezdi ve şimdi arazileri de on yılın sonundan önce orada oynuyorlarsa bu şaşırtıcı olmaz.

Ayılar, Soldier Field’da tadilat yapmayı düşünüyor olsalar da, şehir büyük miktarda para katkıda bulunmadıkça, muhtemelen maliyetin düşük olduğu sonucuna vardılar. 2004 yılında Soldier Field’ın yenilenmesi 690 milyon dolara mal oldu. Chicago Tribünü, ve şimdi bir yenileme muhtemelen daha da pahalıya mal olacak. Soldier Field’ın büyük bir dezavantajı, NFL’deki en küçük stadyum olmasıdır. 1924 yılında inşa edilen stadyum sadece 61.500 kişiliktir ve alan kısıtlamaları nedeniyle bu sayının çok fazla artması pek olası değildir.

#Şehrin #mil #dışında #büyük #arazi #alımı #yaptıktan #sonra #Chicago #şehir #merkezinden #ayrılmaya #bir #adım #daha #yaklaştı

Source by [Livezstream.com]

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

%d bloggers like this: