HomeNCAABWizards' Bradley Beal 'still considering' getting vaccine after saying he's unvaccinated for...

Wizards’ Bradley Beal ‘still considering’ getting vaccine after saying he’s unvaccinated for personal reasons

-

NBA’deki Medya Günü’nün çoğu, yaz boyunca ne üzerinde çalıştıkları ve gelecek sezon için beklentileriyle ilgili tüm tipik soruları yanıtlayan oyuncularla ilgili olsa da, sorulan en önemli sorulardan biri, oyuncuların aşı olup olmadığıdır. Bazıları, Memphis Grizzlies gibi yıldız oyun kurucu Ja Morant aşı olduklarını açıkça belirtirken, Brooklyn Nets guardı Kyrie Irving gibi diğerleri “Bunu gizli tutmak istiyorum” yaklaşımını benimsedi.

Birkaç oyuncu aşı sorusuyla ilgili “yorum yok” yaklaşımını seçti, ancak Washington Wizards yıldız guardı Bradley Beal, “kişisel nedenlerle aşılanmadığını” söylemekte hiçbir sorun yaşamadı. Bu yaz olimpiyat erkek basketbol takımındaki yerini COVID-19 kapması nedeniyle bırakmak zorunda kalan All-Star guard, aşı yaptırmak için baskı hissetmediğini söyledi.

Lütfen abone olmak istediğinizi onaylamak için onay kutusunu işaretleyin.

Üye olduğunuz için teşekkürler! Gelen kutunuza göz kulak olun.

Üzgünüm! Aboneliğiniz işlenirken bir hata oluştu.

Beal Pazartesi günü yaptığı açıklamada, “Kimseyi bir şeyler yapması veya vücuduna bir şeyler koyması için baskı yapabileceğinizi düşünmüyorum” dedi.

Ligdeki diğer oyuncular COVID-19 aşılarıyla ilgili tüm soruları kapatırken, Beal konuyla ilgili fikrini vermekten çekinmedi.

Beal, “Aşı olan kişilere ‘neden hala COVID oluyorsunuz? “…Hala COVID kapabilir ve yine de aşılanmış olarak geçirebilirsiniz. Yani…”

Ancak Salı günü, Beal’in yanıtlarında farklı bir ton yakaladığı görülüyor. Aşı yaptırmanın “kişisel bir karar” olduğu sonucuna nasıl vardığı sorulduğunda, aşı olma kapısını kapatmadığını açıkça belirtti.

Beal, “Hala aşı yaptırmayı düşünüyorum, bu yüzden açıklığa kavuşturmak istediğim bir şey, burada oturup aşı yaptırmamanız gerektiğini savunmuyorum” dedi. “…Burada oturmayacağımı söylemiyorum.”

Beal ayrıca, son 60 gün içinde COVID-19’a yakalandığı için henüz aşı yaptırmaması gerektiğinin önerildiğini söyledi.

Beal’in Pazartesi günü aşı durumu sorulduğunda neden bundan bahsetmediği belli değil, ancak nedeni ne olursa olsun, yine de aşı olma şansı var gibi görünüyor.

New York City ve San Francisco’daki oyuncuların aksine, Beal’in Wizards için ev oyunlarında oynamak için aşı olması gerekmiyor. Lig ayrıca oyuncuları aşı olmaya zorlamıyor, ancak olmayanlar için sezon boyunca onlara daha ağır kısıtlamalar getirildi.

Aşısı olmayan oyuncular günlük testlerden geçmeli, takım tesislerinde maske takmalı ve COVID-19 testi pozitif çıkan biriyle yakın temasa girerlerse karantinaya alınmalıdır. Bu, sahada takım arkadaşlarıyla birlikte performans göstermesine engel olmayacak olsa da, aşısız kalırsa Beal’in saha dışında şeyler yapması büyük ölçüde kısıtlanacak.

Pazartesi günü NBA tarafından daha sert kısıtlamalara değindiği için şut çekmesinin motivasyonu bu olabilir.

“[The NBA] bir şekilde bizi almak istemeye zorlar [the vaccine],” dedi Beal. “Günün sonunda [I’ll] Bunu ailemle konuş.”

Kyle Kuzma aşı durumunu paylaşmamayı seçerken, Montrezl Harrell ailesini güvende tutmak için geçen sezon aşı yaptırdığını söylediğinden Wizards’taki diğer kaç oyuncunun da aşısız olduğu belli değil. Bir bütün olarak lig, oyuncular arasında yüzde 90 aşılama oranına sahip, ancak Cumartesi günü bildirildiği gibi, aşı olmamayı tercih eden oyuncuların yüzde 10’unun NBA’nin bu yüzde 100 aşılama oranına ulaşmasını zorlaştırıyor.

#Wizards #Bradley #Beal #vaccine #hes #unvaccinated #personal #reasons

Source by [Livezstream.com]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

- Advertisement -spot_img

Must Read

⚽Watch⚽ Marseille vs PSG live stream watch Ligue 1 fixture online...

0
Marseille vs. Paris : Ligue 1 live stream, TV channel, how to watch Ligue 1 online, news, odds, and Start time Marseille vs PSG FREE Live...